Gdzie znajdują zastosowanie kontenery socjalne?

Wraz z upływem lat technologia zaczyna postępować i rozwijać się w odpowiednim kierunku, spełniając wymagania człowieka i dostosowując się do jego potrzeb.Kontenery socjalne stanowią idealne rozwiązanie, gdyż ich wszechstronność i uniwersalność pozwala zaspokoić wiele osób oraz jest pewnego rodzaju formą oszczędności.

Kontenery socjalne, czyli wszystko co musisz o nich wiedzieć!

Bardzo często projektowane i produkowane w formie modułów, tworząc przestrzenie sporych rozmiarów. Zróżnicowane gabaryty oraz proste kształty modułów mogą być modyfikowane na różne sposoby doprowadzając do wszechstronnych kompozycji.

W dzisiejszych czasach systemy modułowe znajdują ogromne zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki, zapewniając komfort oraz możliwość łatwego połączenia modułów. Budynki budowlane nie gwarantują takich możliwości jak systemy modułowe, dzięki czemu kontenery są coraz bardziej rozpowszechniane.

Rodzaje kontenerów socjalnych

Szkielety kontenerów tworzące moduły znajdują zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki. Mogą być wykorzystywane w branży przemysłowej, w sporcie, infrastrukturze, a nawet jako domy jednorodzinne.

Podział kontenerów ze względu na zastosowanie

  • Kontenery szatniowe – stosowane jako szatnia przy stadionach, bądź orlikach. Często wyposażone w urządzenia sanitarne.
  • Kontenery mieszkalne – coraz częściej wykorzystywane jako pomieszczenia do użytku codziennego. Możliwość rozbudowy poprzez dostawianie kolejnych przestrzeni modułowych pozwala na zwiększenie powierzchni mieszkalnej w przypadku, np. powiększenia się rodziny. Kontenery mieszkalne wykorzystywane są również jako siedliska dla pracowników firmy,
  • Kontenery biurowe – wiele firm przebywających na wynajmowanym terenie decyduje się na tego typu kontenery, aby mieć możliwość przeniesienia biura w przypadku zmiany miejsca stacjonowania.
  • Kontenery piętrowe / magazynowe – wykorzystywane jako przestrzeń magazynowa, pozwalająca pomieścić sprzęt, towar oraz wyposażenie firmy.

Zalety kontenerów socjalnych

  • Prostota – Moduły nie wymagają prac budowlanych, a jedynie montażowych. Szkielet modułu, bądź kontener zostaje przetransportowany i rozładowany w pożądane miejsce, po czym ekipa montażowa przyłącza go do fundamentów, wykonanych wcześniej we własnym zakresie.
  • Rozbudowa – W przypadku potrzeby zwiększenia powierzchni istnieje możliwość rozbudowy.
  • Czas – Konstruowanie modułów/kontenerów trwa zaledwie kilka miesięcy, co jest ogromną zaletą w porównaniu do budynków budowlanych.
  • Technologia – Produkcja modułów/kontenerów odbywa się według nowoczesnych technologii, co gwarantuje ich ogromną jakość oraz wszechstronne zastosowanie.

Źródło: Mastertec

Ułatw sobie życie!

Moduły wspaniale sprawdzają się jako budynki całoroczne, letniskowe lub lokale usługowe. Nowoczesna technologia wypiera z rynku standardowe rozwiązania i jest ona coraz chętniej wykorzystywana – zarówno przez osoby prywatne, jak i przez branże biznesowe.
W przypadku stosowania przez przedsiębiorstwa stanowią idealne rozwiązanie dla firm, planujących rozwój w krótkim odstępie czasu.