Wstąpili w szeregi: Szkolenie nowych ochotników w 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

Z dniem 9 września 2023 roku, prawie 150 entuzjastów rozpoczęło treningi mające na celu opanowanie podstaw wojskowości. Odbywa się to w ramach programu szkoleniowego zorganizowanego przez 3 Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej. Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim zapoznanie z zasadami służby wojskowej osób, które wcześniej nie miały okazji uczestniczyć w tego typu działaniach, a także doszkolenie tych, którzy już wcześniej złożyli przysięgę i chcą teraz służyć w WOT.

Pierwszym testem dla nowo zaciągniętych rekrutów było strzelanie bojowe. Które przeprowadzono na strzelnicy należącej do Łańcuckiego Klubu Strzeleckiego Cel. To było dla nich pierwsze tego typu doświadczenie w ich życiu.

Proces szkolenia rozpoczął się już w miniony weekend, kiedy to przyszli żołnierze wkroczyli na teren koszar 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Następnie zostali przeniesieni do Ośrodka Szkoleniowego w Nowej Sarzynie. Tam, pod czujnym okiem doświadczonej kadry instruktorskiej, pochodzącej z rzeszowskiej kompanii szkolnej, będą przez najbliższy czas intensywnie zdobywać i doskonalić umiejętności z zakresu wojskowości.