Sewertronics Sokół Łańcut znowu triumfuje na arenie Podkarpacia

Podkarpacie ponownie oklaskuje zwycięstwo Sewertronics Sokół Łańcut. Zespół z ekstraligi, występujący w roli faworyta, nie zawiódł oczekiwań i potwierdził swoją dominację na mistrzostwach województwa, które miały miejsce w hali sportowej w Krośnie. Osiągnięcie zwycięstwa jednak nie było łatwe – na drodze do pokonania stanęły liczne przeszkody.

Twardy orzech do zgryzienia pojawił się, kiedy Sokół Łańcut zmierzył się z gospodarzami turnieju – drużyną I-ligową Miasto Szkło Krosno. Ten początkowo skromny rywal zdecydowanie wszedł do rozgrywki, robiąc duże wrażenie swoimi umiejętnościami zarówno defensywnymi jak i ofensywnymi. Bez problemu przełamał obronę Sokoła Łańcut, uniemożliwiając im efektywną grę i prezentację koszykarskich atutów. Pierwsza kwarta zakończyła się niespodziewanym zwycięstwem drużyny gospodarzy, co zapowiadało pełne emocji kolejne etapy spotkania.

I rzeczywiście, przewidywania te nie zawiodły. W drugiej kwarcie Sokół Łańcut odzyskał swoją dawną siłę i zaczął nadrabiać straty, ostatecznie przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po dwóch kwartach rywalizacji, z wynikiem 45:43 na rzecz Sokoła, gracze udali się do szatni – wszystko wskazywało na to, że decydujące starcie rozegra się w drugiej połowie. Przez cały ten czas goście utrzymywali kilkupunktową przewagę, choć ostateczny wynik pozostawał niewiadomą aż do samego końca.