Tragiczny wypadek na boguszowskim odcinku drogi krajowej 28

Niebezpieczny zdarzenie miało miejsce w Boguszówce, na trasie krajowej numer 28, we wtorek przed dziesiątą godziną. Ciężarówka przewożąca drewno nie utrzymała trasy, wpadając poza drogę, a jej pasażer został uwięziony w kabinie zalanej wodą.

Poruszający się w kierunku Birczy ciężarowy pojazd z drewnem na pokładzie zjechał niespodziewanie z drogi krajowej numer 28 w miejscowości Boguszówka na terenie powiatu przemyskiego. Pojazd ten znalazł się nagle w rowie i dachował. Kierujący pojazdem mężczyzna wyszedł z tej sytuacji bez większych obrażeń, jednak jego pasażer nie miał tyle szczęścia – został uwięziony w kabinie zalanej wodą.

Akcja ratownicza jest prowadzona intensywnie przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Sufczyna oraz Bircza, wspomaganych przez Państwową Straż Pożarną z Przemyśla. W celu udzielenia pomocy poszkodowanemu, wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia na terenie DK 28 mogą trwać nawet do 3 godzin. Dla pojazdów o mniejszych gabarytach, jak samochody osobowe, zalecono objazd przez miejscowość Huta Brzuska, korzystając z lokalnej infrastruktury drogowej.