Mieszkanka Powiatu Łańcuckiego Straciła 10 Tysięcy Złotych, Została Oszukana Przez Fałszywego Mieszkańca Stanów Zjednoczonych

Zdarzyło się to w powiecie łańcuckim, gdzie mieszkanka została ofiarą mężczyzny, który fałszywie przedstawiał się jako mieszkaniec Stanów Zjednoczonych. Ta niefortunna kobieta została pozbawiona ponad 10 tysięcy złotych przez tego oszusta.

Dzień wcześniej, z jej opowieści wynikało, że padła ofiarą internetowego oszustwa. Za pomocą jednej z najpopularniejszych stron internetowych, przestępca nawiązał kontakt z nią, udając amerykańskiego kontrolera lotów. W rezultacie takiej działalności, biedna kobieta straciła ponad 10 tysięcy złotych.

W końcówce minionego roku, przez portal społecznościowy, mężczyzna posługujący się fałszywym tożsamością nawiązał znajomość z mieszkanką powiatu łańcuckiego. Komunikował się z nią w języku angielskim, opisując swoje osobiste doświadczenia życiowe, trudności oraz plany na nadchodzące dni. W celu zwiększenia swojej wiarygodności, przesyłał również zdjęcia, które podobno przedstawiały jego samego.