O Podkarpaciu słów kilka!

Podkarpacie jest niezwykle malowniczym i wręcz baśniowym regionem o bogatej florze i faunie, a przy tym – to właśnie tutaj znajduje się ogromna ilość wyjątkowych zabytków czy niepowtarzalnych miejsc, jakimi są niewątpliwie Bieszczady. Województwo te jest ogromnie atrakcyjne pod względem turystycznym, co nie powinno dziwić – przepiękne krajobrazy, górskie pasma czy bogata historia. Wszystko to zachęca do tego, by udać się w ten wyjątkowy region.

Każdy znajdzie coś dla siebie.

Podkarpacie kojarzyć się nam może przede wszystkim z Bieszczadami i górskimi szlakami, region ten ma jednak o wiele więcej do zaoferowania. Na terenie tego województwa znaleźć możemy ogromną ilość wyjątkowych cerkwi, z czego niektóre znalazły się nawet na zaszczytnej liście UNESCO.

Geografia.

Województwo podkarpackie zajmuje obszar o powierzchni 17 846 kilometrów kwadratowych, co sprawia, że jest 11, pod względem wielkości, województwem w naszym kraju. Z Podkarpacia w łatwy sposób dostaniemy się także na Słowację i Ukrainę.

Zabytki.

Region Podkarpacia to przede wszystkim mnogość licznych i zabytkowych cerkwi, które stanowią swoisty dowód niegdysiejszego zróżnicowania kulturowego i religijnego w tym obszarze. Na Podkarpaciu znajdziemy również przepiękne zamki oraz pałace, a także niezwykle popularne uzdrowiska.

Dla fanów astronomii.

To właśnie na Podkarpaciu jeden z dwóch parków ciemnego nieba w naszym kraju. W Bieszczadach mamy możliwość odwiedzenia Parku Gwiezdnego Nieba i podziwiania – w określonych miesiącach – drogi mlecznej na własne oczy.