Nowa atrakcja turystyczna w Łańcucie!

Łańcut to niewielkie, acz niezwykle urokliwe miasteczko o bogatej i ciekawej historii, które pochwalić się może mnogością zabytków i wspaniałych atrakcji. Nie dziwi więc, że corocznie przyciąga do siebie ogromne rzesze turystów z całego kraju. Zrealizowana w ostatnim czasie inwestycja niewątpliwie sprawi, że Łańcut jeszcze bardziej zyska na znaczeniu pod względem turystycznym. Mowa tutaj o Centrum Edukacji Tradycji imienia Jana Potockiego, które otworzone zostało w łańcuckim, zabytkowym zamku.

Centrum Edukacji Tradycji.

Nowo otworzona placówka o charakterze turystyczno – edukacyjnym znajduje się w przepięknej, zabytkowej rezydencji arystokratycznej, która w przeszłości zamieszkiwana była przez tak znamienite rody, jak Lubomirscy i Potoccy. W Centrum Edukacji Tradycji imienia Jana Potockiego zwiedzający będą mieli możliwość zaznać życia, jakie prowadzili przedstawiciele arystokratycznych rodów. Ponadto – placówka ta stawia spory nacisk na walory edukacyjne, toteż znajdziemy tam liczne wystawy związane z kulturą, sztuką. Co również ciekawe – dosłownie będziemy mogli cofnąć się w czasie, bowiem dowiemy się, jak wyglądał typowy dzień mieszkańców tego zamku, ich obowiązki, przyjemności i sprawunki. Wartym podkreślenia jest to, że nie będzie to zwyczajna wystawa, która kojarzyć się może z muzeum, lecz w pełni interaktywna podróż.

Koszt inwestycji.

W ciągu ostatnich kilku lat na łańcuckim zamku przeprowadzono szereg pokaźnych inwestycji, których łączna kwota to ponad 60 milionów złotych. Część tych pieniędzy pochodziła zarówno ze środków unijnych, jak i budżetu ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego.