Muzeum – Zamek w Łańcucie otwiera drzwi dla odwiedzających w trakcie świątecznego weekendu

Od piątku, Muzeum – Zamek w Łańcucie otwiera się dla gości pragnących spędzić świąteczny weekend w historycznym otoczeniu. Organizowane są różnorodne atrakcje, które wzbogacą ten czas. Goście będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach, na których będą tworzyć piernikowe przyprawy, aromatyczne ozdoby oraz świąteczne karty. Dodatkowo, organizatorzy przewidują rodzinne kolędowanie i koncert świąteczny, który odbędzie się w Sali Balowej zamku.

W piątek 15 grudnia, planowane jest wyjątkowe wydarzenie muzyczne. W Sali Balowej Zamku w Łańcucie odbędzie się koncert o tematyce świątecznej zatytułowany „Boże Narodzenie w sztuce”. Wystąpią na nim dwaj wybitni artyści: Daniel Lipiec, który zaśpiewa kolędy i Bartosz Tarnawski, zaprezentują swoje umiejętności pianistyczne.

Na sobotę 16 grudnia zaplanowano warsztaty o tematyce świątecznej. Odbywać się będą one w dawnej Oranżerii od godziny 10. Będzie to okazja do wspólnego tworzenia świątecznych przypraw piernikowych, aromatycznych ozdób i kartek. Organizatorzy zachęcają wszystkich do udziału.