35-letnia kobieta w stanie nietrzeźwości ugrzęzła swoim autem w zaspie

W przeszłym tygodniu policjanci z Łańcuta usunęli z ruchu drogowego dwie osoby, które były pod wpływem alkoholu podczas prowadzenia pojazdów. W piątkowe popołudnie, służby interweniowały wobec kobiety prowadzącej samochód marki Opel, która miała w swoim organizmie 3,5 promila alkoholu i utknęła swoim pojazdem w zaspie śniegu. Następnie, w niedziele, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który po spożyciu alkoholu przybył samochodem do jednego z punktów gastronomicznych. Działania te były możliwe dzięki szybkiej reakcji obserwujących te sytuacje osób trzecich.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek na jednym ze szlaków komunikacyjnych. Około godziny 16:30 dyżurny otrzymał zgłoszenie o kierującej pojazdem marki Opel, która stanęła w miejscu, nie mogąc wydostać swojego auta ze zaspy śniegu. Według dostarczonych informacji istniało również podejrzenie, że kobieta mogła być w stanie nietrzeźwości.

Przybywszy na miejsce zdarzenia, policjanci spotkali świadka, który widząc samochód uwięziony w zaspie zatrzymał się, aby zaproponować pomoc kobiecie za kierownicą. Kiedy jednak dostrzegł, że jest ona pod wyraźnym wpływem alkoholu, zabrał jej kluczyki do samochodu i poinformował o całym zdarzeniu odpowiednie służby.

Za kierownicą opla siedziała 35-letnia mieszkanka Łańcuta. Badania potwierdziły, że kobieta była nietrzeźwa – miała w swoim ciele ponad 3,5 promila alkoholu.