Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie to bardzo ciekawe miejsce, na które warto zwrócić uwagę podczas pobytu w Rzeszowie, Jest to atrakcja w centrum miasta i nie sposób przejść obok niej obojętnie.

Zmiana bajek na przestrzeni lat

Na przestrzeni lat zmieniają się bajki emitowane w telewizji. Z tego też powodu kolejne pokolenia zachwycają się coraz to nowszymi propozycjami. Niektórzy rodzice dbają jednak o to, by ich dzieci znały też kultowe historie, jak np. Smerfy, Krecik, czy Miś Uszatek z Kubuś Puchatkiem. Osoby nie posiadające rodzeństwa niekoniecznie orientują się w obecnych nowościach, jakimi są Cocomelon, My Little Pony, czy Bing. Muzeum Dobranocek w Rzeszowie znajduje się w jednym kompleksie z Teatrem Maska, więc dodatkowo można skusić się odwiedziny obu miejsc. Po wejściu do budynku przy kasie istnieje możliwość kupienia dużej liczby pamiątek, więc warto zaopatrzyć się z zapas gotówki, by sprawić radość dzieciom i samemu sobie.

Różnorodność bajek

Tym co wyjątkowo zachwyca w Muzeum Dobranocek w stolicy Podkarpacia jest różnorodność bajkowych postaci, na które możemy popatrzeć. Wśród eksponatów uda się odnaleźć pluszowego Krecika, Bolka i Lolka, Koziołka Matołka (przy okazji w świętokrzyskim warto zajrzeć do Europejskiego Centrum bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie). Nie sposób wymienić wszystkich, których uda się tam zobaczyć. Oprócz licznych zabawkowych eksponatów są także mini kącik dla dzieci, gabloty z różnymi pocztówkami, figurkami, gazetkami oraz dużą ilością akcesoriów z kultowych bajek. Obecnie dobranocki nie są już emitowane codziennie o 19, ale dostępne dla młodego pokolenia przez całą dobę.

Miejsce dla każdego

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie to miejsce idealne dla osób w każdym wieku. Miło można spędzić tutaj czas w rodzinnym gronie przy okazji wymieniając się doświadczeniami na temat oglądania danej bajki. To także świetna okazja by poznać nowych bajkowych bohaterów, których przekrój utaj jest tak duży, że jest się czym zachwycić. Rzeszowskie muzeum to świetna propozycja przede wszystkim dla turystów, gdyż mieszkańcy miasta i okolic mogą tutaj zajrzeć w dowolnej chwili.