Podziemna trasa turystyczna – Rzeszowskie piwnice w Rzeszowie

Podziemna trasa turystyczna – Rzeszowskie piwnice w Rzeszowie jest jedną z ciekawszych atrakcji w tym mieście, więc zaplanować plan wycieczki w taki sposób, by udało się odwiedzić także tę atrakcję.

Trasy podziemne w Polsce

Na terenie Polski znajduje się całkiem sporo tras podziemnych. Mogą być one w większych miastach przystosowane do turystów lub znajdować się na terenie miasteczek i wsi. Trasy podziemne to także jaskinie, sztolnie, kopalnie i wszystkie miejsca, w których jako turyści możemy znajdować się pod ziemią. Niektóre tego typu miejsca warte uwagi są bardzo wąskie, więc lepiej, żeby nie wchodziły tam osoby z klaustrofobią. Nie da się zaprzeczyć, że te atrakcje są bardzo odwiedzane przez turystów. Można zobaczyć jak dawniej wyglądały korytarze, dowiedzieć się ciekawostek na temat dawnego miejsca, co jest niezwykle cenne w przypadku osób, które zbierają takie doświadczenia. Zwiedzanie tras podziemnych bardzo często odbywa się z przewodnikiem, więc jest to dobra okazja do tego by, być może, znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytania.

Atrakcja od kilkunastu lat

Podziemna trasa turystyczna – Rzeszowskie piwnice w Rzeszowie powstała w stolicy województwa dopiero kilkanaście lat temu. Wiele lat wcześniej dzisiejsze podziemia były zwyczajnymi piwnicami mieszkańców dawnych kamienic, w których przechowywali przede wszystkim żywność oraz trunki. Z biegiem lat ściany między dawnymi piwnicami zaczęły się zapadać. Miejsce to nie nadawało się już do użytku przez lokatorów. Reszta ścian,, która zachowała się w dobrym stanie została zburzona i na miejscu wszystkich piwnic powstało właśnie to miejsce. Jest to tak ciekawa atrakcja na mapie miasta, że warto skusić się na zobaczenie jej wnętrz na żywo. Bilet nie jest drogi, wejścia odbywają się co godzinę jednak przed wyjazdem podczas planowania wycieczki warto dokładnie zapoznać się z obowiązującymi zasadami zwiedzania.

Godzinny spacer w podziemiach

Zgodnie z tym, że wejścia do tego miejsca odbywają się co godzinę, podziemna trasę turystyczną – Rzeszowskie piwnice w Rzeszowie zwiedza się właśnie ok. 60 minut. Wszystko zależy od liczebności grupy. Im mniejsza, tym sprawniej odbywa się zwiedzanie tego miejsca wartego uwagi. Pod każdym budynkiem znajduje się szkic z zaznaczonym numerem kamienicy. W piwnicach zobaczymy także odnalezione tam zabytki, które cieszą oko. Miejsce jest bardzo dobrze przystosowane do zwiedzających, jest się czym zachwycić. Do pokonania nie jest zbyt długa trasa, więc nie ma się czym zmęczyć. Dzięki oprowadzaniu przez przewodnika można liczyć na to, że, być może, odpowie on na nurtujące nas pytania. Podziemna trasa turystyczna – Rzeszowskie piwnice w Rzeszowie to bardzo ładne, zadbane i nowoczesne miejsce, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu wycieczki do Rzeszowa.