Ciekawe miejscowości Podkarpacia – walory turystyczne Przemyśla

Jest jednym z najpiękniejszych miast, jakimi może się pochwalić Podkarpacie. Przemyśl to kuszący kierunek wycieczki dla każdego miłośnika historii oraz dla tych, których fascynują zabytki architektury. Wielokulturowy charakter miasta sprawia z kolei, że panuje tu wyjątkowa atmosfera.

Co warto wiedzieć o tym niezwykłym ośrodku?

Przemyśl to miasto o ciekawej historii. Jest to najstarszy ośrodek miejski na Podkarpaciu, a jednocześnie – jeden z najstarszych w całym kraju. Już w X wieku istniała tu osada o wielkim znaczeniu, a badania archeologiczne pozwalają zakładać nam, iż już znacznie wcześniej istniał tu ważny gród. W okresie wczesnego średniowiecza Przemyśl stanowił część Grodów Czerwińskich, które – ze względu na swe położenie – stanowiły ciągły przedmiot sporów i walk pomiędzy Polską, Rusią i Węgrami. Wiele ciekawych informacji na temat przeszłości tego miasta można znaleźć w przemyskich muzeach, wspaniałą przygodą będą też wycieczki śladem fortów Twierdzy Przemyśl.

Na jakie jeszcze atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę podczas zwiedzania tego miasta?

Ważnym punktem na mapie tego miasta jest też Kopiec Tatarski, z którego można podziwiać piękną panoramę Przemyśla i jego najbliższej okolicy. W trakcie spaceru po starówce, warto odwiedzić zamek z czasów Kazimierza Wielkiego oraz pospacerować w rejonie rynku. Niezapomnianych wrażeń dostarczy też wizyta w murach wieży zegarowej, w której urządzono Muzeum Dzwonów i Fajek. Jest to jedyna tego typu placówka w Polsce, zatem ogromne zainteresowanie tym obiektem nie powinno nikogo dziwić. A co z zabytkami sakralnymi? W tym gronie największym powodzeniem cieszą się kościół Franciszkański oraz przemyska katedra. Turyści chętnie zaglądają też do archikatedry bizantyjsko-ukraińskiej oraz do sąsiadującego z nią klasztoru, służącego obecnie jako siedziba Muzeum Archidiecezjalnego.

Przemyśl to wspaniały cel turystycznych wypraw, a w czasie wycieczki po tym mieście nuda nikomu z nas nie zagrozi. Kto znajdzie tanie noclegi w tej części Podkarpacia, ten będzie mógł zapoznać się również z najciekawszymi miejscami w okolicy Przemyśla. Arboretum w Bolestraszycach, zamek w Krasiczynie, Posada Rybotycka oraz Kalwaria Pacławska – oto miejsca, którym z pewnością warto poświecić swój czas.

Więcej informacji o miejscowościach na Podkarpaciu znajdziemy w serwisie https://www.polanczyk24.pl/.