Lubisz nordic walking? Zobacz tę trasę niedaleko Łańcuta!

Nordic walking to wciąż popularny sport dla osób w każdym wieku. Spacer z kijkami, w dobrym tempie potrafi nie tylko właściwie dotlenić organizm ale i wzmocnić pracę serca i odporność. Poznaj ciekawą trasę nordic walking w okolicach Łańcuta.

Od razu warto zaznaczyć, że nie jest to trudna trasa, a raczej wymagająca sporej ilości czasu. Dystans jaki trzeba przejść, w okrojonej wersji wynosi prawie 15 kilometrów. Dla chętnych jest również trasa powiększona o dodatkowe 15 kilometrów. Czas trwania w przypadku pierwszej, krótszej wersji, to prawie 5 godzin. Warto jednak zarezerwować sobie na tę wycieczkę cały dzień tak, aby przy okazji jeszcze pozwiedzać.

Proponowana wycieczka wiedzie szlakiem Garncarskim, który powstał w ramach projektu “Medynia – gliniane złoża”. Kierując się wyznaczonymi i bardzo dobrze wyznaczonymi drogowskazami, przechodzimy przez wszystkie obiekty powiązane z tradycją garncarską. Spacer ten jest więc nie tylko niezwykłą podróżą w przeszłość ale i możliwością poznania nie tak bardzo znanej historii regionu.