Aktualności z lotniska w Jasionce: rekordowy kwiecień i nowe kierunki czarterowe

Lotnisko położone w Jasionce, niedaleko Rzeszowa, wykazało się silnym wzrostem aktywności w kwietniu, obsługując ponad 80 tysięcy pasażerów. Ta liczba jest o 12 procent wyższa w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku.

Największym przewoźnikiem operującym z Jasionki pozostaje Ryanair, który oferował podróżnym osiem tras w kwietniu. Linia ta przeprawiła na swoich pokładach 31,5 tysiąca ludzi. Drugie miejsce pod względem liczby pasażerów przypadło polskim liniom LOT – 18 tysięcy, zaś miejscem trzecim w rankingu zajęły linie czarterowe (sześć dostępnych kierunków), z wynikiem 9,8 tysiąca pasażerów. Lufthansa, po dwukrotnym zwiększeniu swojej oferty, przewiozła 7,9 tysiąca osób, natomiast WizzAir – 3,6 tysiąca.

Jeśli przyjrzeć się bliżej regularnym destynacjom lotów z Jasionki, najczęściej wybieranym kierunkiem był Warszawa, a tuż za nim Londyn, Monachium i Rzym. Zasługuje na uwagę również Alicante, które odnotowało udany debiut w kwietniu, przyciągając niemal 3 tysiące pasażerów. Wśród kierunków czarterowych najpopularniejsze okazały się Antalia, Sharm el Sheikh oraz Marsa Alam.

W maju, siatka połączeń czarterowych z Jasionki zostanie wzbogacona o Izmir i Bodrum (Turcja) oraz Zakhyntos i Kefalonia (Grecja).