Wspólna akcja policji i straży pożarnej w Rzeszowie: Uratowali pisklę, które wypadło z gniazda

Działania Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie często wykraczają poza schemat rutynowych interwencji. Tym razem funkcjonariusze z rzeszowskiego wydziału kryminalnego okazali swoją troskę o środowisko naturalne, dokonując nietypowej operacji ratunkowej na rzecz małego ptaszka, który niefortunnie opuścił swoje gniazdo.

Podczas pełnienia służby, policjanci często muszą stawić czoła niespodziewanym i różnorodnym sytuacjom. Takim zaskoczeniem była sytuacja, która miała miejsce pewnego piątkowego poranka. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego KMP w Rzeszowie dostrzegli, że z gniazda umiejscowionego na dachu pobliskiego budynku, spada mały ptak. Ptak nie do końca opanował jeszcze sztukę lotu, więc funkcjonariusze postanowili zareagować – informacja ta została przekazana przez oficjalną stronę internetową KMP w Rzeszowie.

W działania ratunkowe zaangażowani zostali również miejscowi strażacy. Dwóch spośród nich, korzystając z podnośnika, uratowało upadłe pisklę. Okazało się, że jest to pustułka – gatunek ptaka podlegający ścisłej ochronie. Na szczęście, mimo niespodziewanego upadku, ptaszek nie odniósł żadnych szkód.

Podsumowując ten nietypowy incydent, przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie przypomnieli o nieprzewidywalnym charakterze swojej służby, podczas której nigdy do końca nie wiadomo, kto w danym momencie będzie potrzebował pomocy.