Świętej pamięci ks. prałat Władysław Kenar – emerytowany proboszcz łańcuckiej parafii, zasłynął dobrocią

Śmierć dosięgnęła ks. prałata Władysława Kenara, honorowanego najważniejszym urzędem w parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Łańcucie (znanej też jako Fara), gdzie służył jako proboszcz na emeryturze.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się od ekspozycji zwłok w kościele parafialnym. Wydarzenie to odbędzie się w piątek, 31 maja 2024 roku, o godzinie 18:00.

Końcowy rozdział uroczystości pogrzebowych zaplanowano na sobotę, 1 czerwca 2024 roku. Zgromadzenie wiernych w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa w Łańcucie uczci pamięć zmarłego, uczestnicząc w Mszy Świętej o godzinie 11:00. Po jej zakończeniu procesja pogrzebowa przemierzy ulice miasta, aby zawitać na miejski cmentarz komunalny, gdzie spocznie ciało zmarłego duchownego.

Ks. prałat Władysław Kenar, urodzony 25 kwietnia 1937 roku w Iwoniczu, po ukończeniu studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu, przyjął święcenia kapłańskie 18 czerwca 1961 roku. Służbę wikarego pełnił w różnych parafiach, takich jak Humniska, Brzozów, Sanok Fara, Jarosław i Łańcut. Był również administratorem parafii w Malcach k.Niska, a później przez okres 26 lat piastował urząd proboszcza parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Łańcucie. W 2010 roku przeszedł na zasłużoną emeryturę, jednak nadal angażował się w działalność łańcuckiej parafii, głównie jako spowiednik.

Ks. Kenar został uhonorowany godnością kościelną Expositorium Canonicale, przywilejem noszenia Rokiety i Mantoletu oraz tytułem Honorowego Prałata Ojca Świętego nadanym przez św. Jana Pawła II.

Z głębokim smutkiem wyrażamy współczucie dla rodziny zmarłego i jednoczymy się z nimi w modlitwie do Miłosiernego Boga.