Prezydencka kandydatka z Konfederacji, Karolina Pikuła, podnosi zarzuty przeciwko Konradowi Fijołkowi

Kandydująca na stanowisko prezydenta miasta Rzeszów, Karolina Pikuła, będąca reprezentantką Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców, ogłosiła na wtorkowej konferencji prasowej, że skierowała pozew sądowy w trybie wyborczym przeciwko swemu kontrkandydatowi – Konradowi Fijołkowi. Przywołała jego oskarżenia, które padły podczas debaty kandydatów na prezydenturę miasta Rzeszów, zorganizowanej 27 marca w Wyższej Szkole Prawa i Administracji.

Głównym punktem zaczepki była wypowiedź Fijołka w odpowiedzi na pytanie Pikuły dotyczące przygotowań miasta i jego mieszkańców na ewentualne zagrożenie wojenne. Zapytała o istnienie schronów w mieście, ich lokalizację oraz liczbę miejsc, które mogą pomieścić. W odpowiedzi usłyszała od Fijołka, że wykonał więcej prac dla bezpieczeństwa kraju, zwłaszcza w obszarze cyberbezpieczeństwa, dodając, że „koledzy Konfederacji z Rosji ciągle nas atakują”.

Pikuła, reagując na te słowa podczas wtorkowej konferencji, skrytykowała Fijołka za insynuacje i próbę wmówienia publiczności, że wszyscy są świadomi domniemanej współpracy Konfederacji z Rosją, której celem jest szkodzenie Polsce. Oskarżyła go o kłamstwo i oczernianie jej komitetu wyborczego, deklarując, że nie pozwoli na taki obrót sprawy.