Pamiętna uroczystość – 120 rocznica istnienia szkolnictwa w Rogóżnie i Dzień Edukacji Narodowej

Ewa Leniart, pełniąca obowiązki Wojewody Podkarpackiego, przemawiała podczas gminnych uroczystości z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej oraz świętowania 120-lecia istnienia systemu edukacyjnego w Rogóżnie, miejscowości położonej w gminie Łańcut.

Impreza ta była również doskonałą okazją do pokazania nowo wybudowanej sali gimnastycznej przy miejscowym Zespole Szkół. Całość inwestycji wynosiła blisko 5 milionów złotych, z czego ponad 2 miliony pochodziły z dofinansowania uzyskanego od Ministerstwa Sportu w ramach programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2020”.

Projekt ten obejmował budowę dwóch kondygnacji budynku. Na parterze zaplanowano najważniejszą część, czyli salę gimnastyczną wyposażoną w ściankę do wspinaczki, a także niezbędne zaplecze sanitarne i higieniczne dla uczniów, pomieszczenia socjalne dla personelu nauczycielskiego, toalety, kotłownię i magazyn sprzętu sportowego. Druga kondygnacja mieści widownię na antresoli.

Uczniowie i nauczyciele mają do swojej dyspozycji także nowocześnie wyposażoną siłownię oraz salę lekcyjną. W miejscu, gdzie dawniej znajdowała się stara sala sportowa, powstał korytarz łączący nowy obiekt z budynkiem szkoły oraz dodatkowa sala lekcyjna. Cały obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.