39-letni Rzeszowianin stanie przed sądem

Jeden z mieszkańców Rzeszowa, który ma 39 lat, został tymczasowo osadzony za kratki na okres trzech miesięcy. Jego przewinieniem było dopuszczenie się ciężkich przestępstw, obejmujących rozboje i groźby karalne skierowane przeciwko dwóm kobietom z Łańcuta – takie informacje podała policja z Podkarpacia.

Źródłem całej afery było zgłoszenie jednej z poszkodowanych, 43-letniej mieszkanki okolic. Wszystko miało swój początek w październiku, kiedy to kobieta stała się ofiarą napadu i kradzieży dokonanej przez mężczyznę, z którym umówiła się poprzez portal internetowy. Sprawca, grożąc kobiecie przedmiotem o wyglądzie broni, odebrał jej kwotę przekraczającą tysiąc złotych – takie szczegóły podały służby śledcze.

Podczas dalszych czynności ustalono, że 43-latka nie jest jedyną ofiarą mężczyzny. Ten sam sprawca dopuścił się również napadu na 36-letnią kobietę. Tak jak wcześniej, umówił się z nią za pośrednictwem internetu i pod groźbą użycia broni zabrał jej sumę przewyższającą tysiąc złotych.

Według informacji policyjnych, za całą serię przestępstw odpowiedzialny jest 39-letni rzeszowianin. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie policyjnym. Zebrane dowody pozwoliły na postawienie mu zarzutów dotyczących dwóch rozbojów i gróźb karalnych – podkreśliła policja.