Muzeum Etnograficzne im. Franciszka Kotuli w Rzeszowie

Muzeum Etnograficzne im. Franciszka Kotuli w Rzeszowie to miejsce, które znajduje się w centrum miasta i warto skusić się na wizytę w tym muzeum jeśli akurat będziemy znajdować się w stolicy województwa podkarpackiego.

Zwiedzanie Rzeszowa

W stolicy województwa zawsze jest co robić i Rzeszów nie jest w tym względzie wyjątkowy. Na brak atrakcji w tym mieście nie można narzekać. Jest co robić, dodatkowo miejsca warte uwagi są tak różnorodne pod względem tematyki, że na pewno uda się znaleźć coś, co zadowoli każdego ze zwiedzających. Na zobaczenie wszystkich ważniejszych miejsc w tym mieście warto zaplanować co najmniej jeden dzień, a najlepiej dwa. Dzięki takiemu planowi wycieczki uda się zobaczyć to co ważne i dodatkowo bez poczucia, że żal wyjeżdżać, a jeszcze nie udało się dotrzeć w kilka miejsc. Jest to szczególnie cenne w tej sytuacji, gdy mieszkamy daleko od danego miasta i wiemy, że za szybko nie uda nam się tam wrócić. Druga sprawa jest taka, że Polska ma tak rozległe terytorium i tyle pięknych miast, miasteczek i wsi z miejscami wartymi uwagi, że mimo wielkich chęci w ciągu całego życia nie uda się wszędzie dotrzeć, nie mówiąc już o powtarzaniu atrakcji w odwiedzonych miejscach. Są muzea, do których się wraca, ale wszędzie nie da się zajrzeć po kilka razy.

Rzucające się w oczy wejście

W przypadku atrakcji bardzo ważną składową jest rzucające się w oczy wejście, którego nie sposób przegapić. Muzeum Etnograficzne im. Franciszka Kotuli w Rzeszowie posiada właśnie taką lokalizację. Po wejściu do budynku oprócz budynku można skusić się także na zakupieniem lokalnych pamiątek, które będą przypominały o odbyciu miłej podróży po powrocie do domu. Na początek można udać się do sali z zagadkami, która jest w większości interaktywne. To własnie tutaj poznamy słowa i wyrażenia, których znaczenie jest zupełnie inne niż się sądzi. Można dowiedzieć się w jaki sposób powstało powiedzenie ,,Być kowalem swojego losu” i wiele innych, więc jest się czym zainteresować. Bardzo często jako rodacy nie do końca interesujemy się językiem polskim i tym skąd wywodzą się dane słowa, sformowania, powiedzenia. Dzięki wizycie w tym miejscu w dużym stopniu będzie można się tym bliżej zainteresować i być może Muzeum Etnograficzne im. Franciszka Kotuli w Rzeszowie stanie się tym miejscem, które kojarzyć będzie nam się z bezproblemowym poszerzaniem wiedzy.

Sala związana z religią

W Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie nie zabraknie także sali związanej z religią. W jej wnętrzach możemy oglądać figurki świętych, obrazy i kapliczki. Wszystkie eksponaty są bardzo dokładnie opisane dzięki czemu samodzielnie możemy dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Chodzenie po obiekcie odbywa się indywidualnie, nie trzeba więc się nigdzie spieszyć i w danym pomieszczeniu można spędzić czas według własnego zapotrzebowania. Jest to świetna propozycja dla tych, którzy lubią odwiedzać takie miejsca, a to w Rzeszowie jest naprawdę warte uwagi.