Atrakcje na świeżym powietrzu

Atrakcje na świeżym powietrzu cieszą się sporym zainteresowaniem szczególnie w ciepłe dni. Zima to okres kiedy na zwiedzanie wybiera się raczej góry, jednak wczesną wiosną, latem i jesienią można wybrać właśnie atrakcje na łonie natury.

Co warto zobaczyć na świeżym powietrzu?

Świetną propozycją dla miłośników obcowania z naturą jest wybranie się do takiego miejsca, miasta, gdzie na brak zieleni nie będzie można narzekać. Odbywanie bliższych i dalszych wycieczek zawsze świetnie się sprawdza. W związku z tym rozwiązaniem na cieplejsze dni jest odwiedzenie Łańcuta, miejscowości w województwie podkarpackim. Leży on stosunkowo blisko Rzeszowa i oprócz tego, że posiada zabytkowy zamek zamieszkiwany dawniej przez rody Lubomirskich i Potockich dysponuje także dostępem do natury.

Palmiarnia i storczykarnia w Łańcucie

Bardzo dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu jest udanie się do Palmiarni i storczykarni, które znajdują się w jednym kompleksie z zamkiem w Łańcucie. Na niektóre atrakcje można kupić bilet łączony, więc warto zapytać o tę możliwość i skusić się tylko na odwiedzenie tych obiektów, które faktycznie są dla Was satysfakcjonujące. Odwiedzenie Palmiarni jest zawsze świetnym pomysłem. Jest tam jednak zawsze nieco ciepło, jak to w tego typu miejscach. Bardzo ciekawa propozycja dla tych, którzy w nieco chłodniejszy dzień chcą się nieco wygrzać.

Storczyki cieszą się sporym zainteresowaniem wielu pań, które dbają o nie w swoich mieszkaniach. Niektóre potrafią mieć ich nawet kilkadziesiąt! Zabranie swojej drugiej połówki do storczykarni w Łańcucie niewątpliwie sprawi jej wiele radości. Okazy, które można tutaj zobaczyć, są naprawdę nietuzinkowe i zdumiewające. To prawdziwa przyjemność móc skusić się na spędzenie wolnego czasu wśród storczyków w Łańcucie. Może akurat wspólnie zapałacie sympatią do tych roślin?

Muzeum Wsi Markowa w Markowej

Kolejnym ciekawym miejscem, w którym można sporo czasu przebywać na świeżym powietrzu jest Muzeum Wsi Markowa w Markowej. Jest to wieś związana z pogromem żydowskim i warto skusić się też na obejrzenie eksponatów związanych z tym wydarzeniem. Osoby, które chcą jednak miło spędzić czas bez historycznych zaszłości mogą skusić się przede wszystkim na ten skansen. Nie jest on bardzo duży, jednak istnieje możliwość jego zwiedzania. Spodoba się szczególnie miłośnikom starych chat, ich wyposażeni. Ci, którzy chcą zobaczyć jak wyglądały dawne wnętrza także będą mieli taką możliwość. Atrakcje na świeżym powietrzu cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem od lat i skansen w Markowej jest jednym z nich.

Niezależnie od pory roku warto spędzać czas aktywnie, nie zapominając o dawce ruchu dla zdrowia. Kontakt z naturą dodatkowo nastraja bardzo optymistycznie i nie ma powodu by świadomie się go pozbawiać.

 

One thought on “Atrakcje na świeżym powietrzu

Dodaj komentarz