Mężczyzna z 4 promilami alkoholu w organizmie prowadził samochód

Przeżyliśmy dramatyczne momenty, kiedy 33-letni mężczyzna z Białobrzegów prowadzący auto marki Renault, będąc pod wpływem prawie 4 promili alkoholu, niemal doprowadził do kolizji z innym samochodem i potrącenia pieszej. Koniec jego niebezpiecznej jazdy nastąpił, kiedy auto wjechało w rowie przydrożnym.

Sytuacja rozegrała się w czwartkowe popołudnie (1.02.2024) w miejscowości Wola Dalsza. Nieco po godzinie 19, stróżom prawa dotarło zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który swoim zachowaniem na drodze stwarzał zagrożenie.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce, potwierdzili informacje zawarte w zgłoszeniu. Kierujący pojazdem marki Renault to 33-letni mieszkaniec okolicznych Białobrzegów. Okazało się, że mężczyzna miał spożyty alkohol – badanie alkomatem wykazało blisko 4 promile alkoholu we krwi.

Dodatkowo stróże prawa ustalili, że oprócz tego, że był nietrzeźwy, mężczyzna nie posiadał również prawa jazdy. Jego nieodpowiedzialne i ryzykowne zachowanie za kierownicą mogło doprowadzić do groźnej kolizji z innym samochodem oraz do potrącenia przechodzącej w pobliżu pieszej.