Kolejny przypadek oszukania “na Blika” w Łańcucie. Sprawdź jak działają przestępcy!

Policja z Łańcuta ostrzega przed nowym sposobem działania przestępców. Tym razem podszywają się pod członków rodziny i wyłudzają kody BLIK. Dane o rodzinie biorą z mediów społecznościowych.

O tym, że trzeba z umiarem i rozsądkiem prowadzić swoje media społecznościowe, było wiadomo od zawsze. Mając profil otwarty, musimy mieć świadomość, że każdy, czy to znajomy czy złodziej, będzie wiedział, jaką mamy rodzinę i najbliższych. Dane te pozwalają zaatakować wtedy, gdy najmniej się spodziewamy. Tak właśnie stało się w Łańcucie.

Złodziej włamał się na konto na popularnym portalu społecznościowym i wysłał prośbę o wygenerowanie kodu BLIK, celem zapłacenia określonej kwoty pieniężnej za zakupy. Dwie osoby dały się nabrać i przesłały kody. Tym samym złodziej mógł wypłacić dowolną ilość pieniędzy z ich kont.

Policja ostrzega, żeby za każdym razem weryfikować informacje przesyłane przez komunikator internetowy. Dodatkowo zaleca kontakt telefoniczny z bliską osobą która prosi o pieniądze i potwierdzenie określonych warunków.