63. Muzyczny Festiwal w Łańcucie: koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia "Amadeus" otworzy festiwal

Koncert inauguracyjny 63. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie odbędzie się w czwartkowy wieczór, a jego rozpoczęcie zaznaczy występ Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus” pod przewodnictwem Agnieszki Duczmal. W repertuarze orkiestry znajduje się między innymi kompozycja „Cuatro Estaciones Portenas”, stworzona przez Astora Piazzollę, który zafascynowany był zmieniającym się pięknem pór roku w Buenos Aires.

Festiwal, który swoje uroczyste otwarcie zaznaczy 9 maja, potrwa aż do 7 czerwca, oferując publiczności łącznie 10 koncertów. Tradycyjnie, tak jak to było w poprzednich latach, koncerty będą miały miejsce w sali balowej Muzeum-Zamku w Łańcucie oraz w Filharmonii Podkarpackiej.

Wśród gwiazd tegorocznej edycji festiwalu znalazły się takie nazwiska jak Angela Gheorghiu i Candy Dulfer. Ponadto miłośnicy muzyki będą mieli okazję podziwiać na żywo talent takich artystów jak Philippe Quint, Elizabeth Pitcairn, Andrea Motis, Camille Thomas, Julien Brocal, Jarosław Żołnierczyk, Marek Bałata, Włodek Pawlik oraz zespoły Polish Art Philharmonic i Acadiana Chamber Orchestra.

Na festiwalu wystąpi także Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą wybitnych kapelmistrzów – Davida Giméneza, Noama Zura i Tadeusza Wojciechowskiego. Z pewnością wyjątkowym punktem programu będzie koncert holenderskiej saksofonistki Candy Dulfer. Ponadto, w ramach łańcuckiego festiwalu odbędzie się koncert Acadiana Chamber Orchestra z Luizjany (USA) oraz solowy występ amerykańskiej skrzypaczki Elizabeth Pitcairn, która zaprezentuje publiczności suitę z filmu „Red Violin” – opowieści o skrzypcach, wykonanych przez renomowanego włoskiego lutnika kilkaset lat temu.