Zdarzenie drogowe w Łańcucie: 22-latka nie ustąpiła pierwszeństwa i doprowadziła do zderzenia

Miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe, do którego doszło w sobotnie popołudnie, dokładnie o godzinie 15. Miejscem tego incydentu było skrzyżowanie ulic Podzwierzyniec i Dąbrowskiego, położone w mieście Łańcut.

Na drodze wojewódzkiej numer 877 kierujący 34-letni mężczyzna podążał swoim autem marki Audi w kierunku miasta Leżajsk. W tym samym czasie, z ulicy podrzędnej zaczęła wjeżdżać na skrzyżowanie młoda kobieta – 22-latka prowadząca Suzuki, zamieszkująca województwo świętokrzyskie.

Na podstawie początkowych ustaleń policji, można stwierdzić, że winą za zdarzenie obarczona jest kierująca Suzuki. To ona nie zastosowała się do zasady pierwszeństwa przejazdu, co skutkowało kolizją z pojazdem prowadzonym przez 34-letniego mężczyznę. Po uderzeniu, audi zboczyło z trasy i uderzyło w ogrodzenie jednej z posesji przydrożnych.

22-letnia kobieta została przewieziona do szpitala. Zarówno ona, jak i 34-letni mężczyzna, byli na trzeźwo podczas zdarzenia. Policjanci, którzy przybyli na miejsce wypadku, przeprowadzili szczegółowe oględziny i wykonali dokumentację zdarzenia, mającą na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego incydentu. Wskutek zdarzenia przez kilka godzin na drodze wojewódzkiej numer 877 obowiązywały utrudnienia w ruchu drogowym.