Zbiórki w Dzień Wszystkich Świętych na łańcuckich cmentarzach

Łańcuckie cmentarze stają się miejscem dwóch istotnych zbiórek pieniężnych podczas Święta Wszystkich Świętych, które przypada na 1.11. Jeden ze skupisk darowizn jest przeznaczony dla Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, natomiast drugi ma na celu ratowanie zabytkowych pomników nagrobkowych.

Podczas corocznych obchodów Dnia Wszystkich Świętych, na nekropoliach w Łańcucie można spotkać kwestujących wolontariuszy reprezentujących różne organizacje i instytucje. Wśród nich znajdują się członkowie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Łańcucie, pracownicy miejskich instytucji, reprezentanci Stowarzyszenia Przyjaciół ZS Strzelec JP „Łańcucki Strzelec” oraz liczni mieszkańcy miasta. Towarzystwo już teraz zachęca do włączenia się w działania i prosi o zgłoszenia od osób chętnych do pomocy.

Pierwszy z funduszy zbiórkowych ma na celu wsparcie działań Koła Towarzystwa Św. Brata Alberta w Łańcucie. Ta szczególna inicjatywa jest już nieodłączną częścią tradycji tego dnia. W ubiegłym roku, dzięki dobroduszności hołdujących pamięci zmarłych, udało się łącznie zgromadzić prawie 30 tysięcy złotych. Każdy, kto chciałby włączyć się w listopadowe działania na łańcuckich cmentarzach, jest zachęcany do skontaktowania się ze łańcuckim Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta.

Drugi cel zbiórkowy dotyczy ochrony i renowacji zabytkowych nagrobków. W poprzednim roku udało się zgromadzić na ten cel ponad 8,5 tysiąca złotych. To właśnie dzięki tym funduszom możliwa będzie renowacja nagrobków Braci Cetnarskich. Władze miasta serdecznie zachęcają do wsparcia również tegorocznej zbiórki.