Wieczór pełen tajemnic i historii podczas "Nocy Muzeów z duchami" w Zamku w Łańcucie

Zapraszamy do dołączenia do niezwykłego wydarzenia, jakim jest „Noc Muzeów z… duchami”, organizowanego przez Muzeum-Zamek w Łańcucie. Tego czwartkowego wieczoru, goście będą mieli okazję odwiedzić historyczną Ujeżdżalnię, która przechowuje unikalny powóz. To właśnie nim podróżował niegdyś Fryderyk Chopin. Ale to jeszcze nie wszystko – uczestnicy będą mogli również stworzyć film na konkurs oraz spotkać „duchy” poprzednich władców zamku, w tym słynnej księżnej marszałkowej Izabeli Lubomirskiej.

Joanna Garbulińska-Charchut, reprezentująca Muzeum-Zamek w Łańcucie, podkreśliła dla Polskiej Agencji Prasowej, że Noc Muzeów to jedyna okazja w ciągu roku, kiedy można zwiedzić ekspozycje zamku w nocy. Zamek w Łańcucie to jedna z najbardziej reprezentacyjnych rezydencji magnackich z ery renesansu w kraju. Budynek ten był niegdyś miejscem zamieszkania takich rodów jak Lubomirscy czy Potoccy.

Garbulińska-Charchut zdradziła, że do tej pory atrakcją dla gości była możliwość spaceru po wnętrzach pierwszego piętra zamku, otoczonymi przez wspaniałe żyrandole. Jednak tegoroczna edycja przyniesie kilka nowych atrakcji. Jednym z nich będzie możliwość zwiedzenia dawnej Ujeżdżalni, która obecnie jest częścią Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego.