We wtorek, 20.02, zmarł Grzegorz Tereszkiewicz. W wieku 45 lat przegrał walkę z rakiem

Tragiczną wiadomość o śmierci Grzegorza Tereszkiewicza, znanego rzeszowskiego aktywisty walczącego za prawa kobiet i społeczności LGBT, przekazano nam w ostatni wtorek (20 lutego). Zaledwie w wieku 45 lat, po trzech latach ciężkiej choroby, Grzegorz odszedł od nas.

Tereszkiewicz spędził ostatnie chwile swojego życia na oddziale zakaźnym łańcuckiego szpitala. Przed tym czasem, był pod opieką personelu rzeszowskiego hospicjum. W roku 2021 lekarze postawili mu diagnozę – cierpiał na chłoniaka ośrodkowego układu nerwowego. Od tego momentu starał się gromadzić fundusze na kosztowne leczenie chemioterapeutyczne.

Mimo determinacji i walki, Tereszkiewicz nie udało się pokonać choroby. Informację o jego śmierci przekazała Marta Niewczas, była radna miejska Rzeszowa. To właśnie razem z nią, przed wieloma laty, struktury Twojego Ruchu – pierwszej partii Janusza Palikota – zostały stworzone w Rzeszowie, gdzie Grzegorz pełnił rolę szefa. W 2014 roku, bez sukcesu, próbował zdobyć miejsce w Parlamencie Europejskim z listy TR.