Tragiczne zdarzenie na drodze w Łańcucie: Rowerzysta potrącony przez samochód

Z okolicznościami poważnego incydentu drogowego, który miał miejsce w miniony piątek późnym wieczorem, próbują uporać się miejskie służby śledcze. Wypadek wydarzył się na terenie Łańcuta, na drodze o numeracji wojewódzkiej 877. Potrącony przez samochód osobowy cyklista, 42-latek z powiatu Leżajskiego, został przewieziony do szpitala.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce około godziny 22:30 na ulicy Podzwierzyniec w Łańcucie. Samochód marki Citroen, prowadzony przez 48-letniego mieszkańca tej samej miejscowości, zmierzał w kierunku Leżajska. W tym samym czasie, 42-letni rowerzysta przenosił się chodnikiem w kierunku identycznym jak samochód. Niespodziewanie mężczyzna na jednośladzie zdecydował się opuścić chodnik i skierować się na oznakowane przejście dla pieszych, nie zważając na zbliżający się pojazd marki Citroen.

W wyniku kolizji, rowerzysta doznał obrażeń i musiał zostać hospitalizowany. W momencie zdarzenia okazało się, że 42-latek był nietrzeźwy – badania wykazały obecność prawie 1,5 promila alkoholu we krwi. Z kolei kierujący samochodem mężczyzna był trzeźwy.