Superliga Piłki Ręcznej Kobiet w Łańcucie: Galiczanka Lwów jest gospodarzem sezonu 2023/24

Zachęcająca wiadomość dla miłośników piłki ręcznej na Podkarpaciu. W sezonie 2023/24, drużyna Galiczanki Lwów zdecydowała się na zmianę lokalizacji swoich domowych meczów z Marków do Łańcuta. W wyniku tego, mecze kobiecej Superligi nie będą ograniczone tylko do Jarosławia.

Galiczanka Lwów dostała możliwość rywalizacji w Superlidze kobiet poprzedni sezon. Zakończyła go na szóstym miejscu, rozgrywając swoje mecze w Markach. Po zakończeniu sezonu 2022/23, drużyna z Lwowa poszukiwała nowego miejsca na swoje domowe mecze, które byłoby bardziej dogodne logistycznie i bliżej Ukrainy. Wybór padł na urokliwy Łańcut.

Według Vasyla Turchyna, Dyrektora ds. Marketingu i Komunikacji Galiczanki, decyzja o wyborze Łańcuta była głównie podyktowana bliskością do Lwowa oraz korzystnymi warunkami logistycznymi.

Pierwszy kontakt drużyny z nowym miejscem miał miejsce w poniedziałek, kiedy Galiczanka przeprowadziła trening na łańcuckim boisku i spotkała się ze swoimi nowymi kibicami. Ciekawym zdarzeniem było pojawienie się Birama Faye, zawodnika Sokoła Łańcut, na tym treningu.

Galiczanka Lwów jako gospodarz rozegra swój pierwszy mecz w Łańcucie w niedzielę o godzinie 18:00 przeciwko KPR Kobierzyce.