Sprawa kradzieży w Łańcucie: policyjny apel do społeczeństwa

W Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej w Łańcucie znajduje się w toku śledztwo dotyczące incydentu kradzieży portfela, który miał miejsce w przeszłym miesiącu na terenie Łańcuta. W obliczu braku rozwiązania sprawy, znakomitej jakości nagranie z monitoringu, na którym widoczny jest złodziej, zostało upublicznione. Funkcjonariusze proszą wszystkie osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje pozwalające na identyfikację sprawcy, o nawiązanie kontaktu z lokalną jednostką policji.

W piątkowe popołudnie, 18 sierpnia, mundurowi otrzymali zawiadomienie o incydencie polegającym na kradzieży portfela zawierającego pieniądze oraz dokumenty osobiste. Według zgłoszenia, do całego zajścia doszło przed godzinami południowymi na ulicy Cetnarskiego w Łańcucie. Na podstawie dostępnych dowodów i śledztwa funkcjonariusze ustalili, że sprawca zdarzenia to mężczyzna około 60 lat. Władze podjęły decyzję o publikacji jego wizerunku (zarejestrowanego za pomocą systemu monitoringu) w celu ustalenia tożsamości.

Podczas kradzieży, sprawca, który ma około 60 lat i mierzy od 160 do 170 cm, był łysy i średniej budowy ciała. Był ubrany w jasne krótkie spodenki, szarą koszulkę z krótkimi rękawami oraz brązowe sandały. W ręce trzymał czarną torbę na zakupy z folii z nadrukiem „BOSS”.