Przedszkolaki i uczniowie z Łańcuta zbierali makulaturę. W sumie wyszło aż 18 ton!

O tym, że dzieci trzeba uczyć zachowań proekologicznych od początku, wie każdy. Placówki oświatowe w Łańcucie wzięły sobie tę maksymę do serca, motywując uczniów do zbierania makulatury. Nikt nie spodziewał się, że będzie tego aż tyle!

18 ton makulatury – tyle w sumie zebrali uczniowie i przedszkolaki z Łańcuta. Wszystko to w ramach akcji „Makulaturę zbieramy – czystość i nagrody zdobywamy”. Co istotne, zbiórka trwała jedynie dwa tygodnie, więc uczestnicy musieli się odpowiednio sprężyć i przygotować. Rekordzista, uczeń siódmej klasy szkoły podstawowej, zebrał aż 290 kilogramów makulatury.

W nagrodę za tak aktywny udział, klasy z największą ilością zebranej makulatury, mogą jechać do kina za wybrany przez siebie seans filmowy. Każdy uczeń z wynikiem ponad 20 kilogramów, wygrał dodatkowo trzy wejściówki na miejski basen. Wszyscy uczestnicy, bez względu na osiągnięte wyniki, otrzymali dodatkowo specjalne bidony na wodę. Organizatorzy akcji bardzo dziękują za zaangażowanie i obiecują, że taka akcja z pewnością się powtórzy.