Powrót historycznych przejażdżek powozem po parku Muzeum-Zamku w Łańcucie

Spacerowicze odwiedzający Muzeum-Zamek w Łańcucie po kilkuletniej przerwie mają znowu możliwość doświadczenia tęsknoty za dawno minionymi czasami poprzez przejażdżki stylowym powozem. Przejazdy takie stają się dostępne dla zwiedzających, gdy pogoda na zewnątrz jest sprzyjająca, czyli w dni wolne od opadów deszczu. Taka atrakcja czeka na turystów siedem dni w tygodniu.

Przez ostatnie lata, turyści mogli korzystać z tej unikalnej formy zwiedzania jedynie w granicach miasta. Jednak od czerwca, historyczny pojazd ponownie jeździ po malowniczych alejkach parku otoczonego wiekowymi drzewami, które są świadkami dawnych czasów i pamiętają dawnych właścicieli tej okazałej rezydencji.

Elegancki dwukonny zaprzęg z lando, którym dysponuje Muzeum-Zamek w Łańcucie, jest jednym z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie tak luksusowy zaprzęg można wynająć. Ten jedyny w swoim rodzaju zaprzęg jest elementem zachowania historycznej atmosfery rezydencji magnackiej rodziny Potockich. Takie przejażdżki były bowiem nieodłącznym elementem ich stylu życia. Dodatkowym atutem miejsca jest także zachowany do dzisiaj reprezentacyjny kompleks hippiczny, z unikalną na skalę kraju historyczną wozownią magnacką.