Piknik historyczny w Łańcuckim Zamku

Nadchodzi niedziela, 8 października, i to jest dzień, w którym odbędzie się uroczystość zwana Świętem Parku, do której serdecznie zaprasza nas Muzeum-Zamek w Łańcucie. To piknik z nutą historyczną przeznaczony dla całych rodzin, oferujący szereg atrakcji skierowanych do dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Motto, które przewija się przez całe tegoroczne święto brzmi: „Historia zapisana w drzewach”.

Organizatorzy przygotowali ciekawy program, który zawiera między innymi: spektakl wykonany przez balet dworski, spotkania i pokazy tematyczne, warsztaty tańca dawnego, taneczny korowód, rekonstrukcję dawnych potraw kuchni regionalnej czy też sceny ogrodowe naśladujące te z XVIII wieku. Będziemy mogli również podziwiać pokazy szermierki i starych rodzajów broni oraz zagrać w dawne gry ogrodowe i zabawy. Na uczestników czekają również warsztaty dla całych rodzin oraz wiele atrakcji przeznaczonych specjalnie dla dzieci. Przygotowano także specjalną strefę ciszy.

Podczas wydarzenia będzie można nabyć regionalne produkty, jak również wyroby stworzone przez lokalnych rękodzielników. Bilet na to wyjątkowe wydarzenie kosztuje tylko 5 złotych (bilet normalny) lub 2 złote (bilet ulgowy). Wejściówki będzie możliwość zakupić w dniu pikniku w kasach głównych, które znajdują się przy Maneżu na ulicy 3 Maja numer 10, a także w punktach kasowych umiejscowionych przy głównej Bramie oraz przy Zameczku Romantycznym.

Piknik rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa do godziny 17.